Korterelamu Allika 12 Tallinnas, 2004

Arhitektid: Rein Murula, Marti Kahu, Karl Koosa
Projekt: 2002
Valmis: 2004
Tellija: AS Aalang


Hoonestatav krunt paikneb sisehoovis Allika ja Lätte tänavate vahelisel alal, mida Kentmanni tänava poolt piirab frontaalne 50-datel aastatel rajatud 4-korruseline elamumassiiv ja Tatari tänava poolt 19-saj. alguse amortiseerunud puithoonestus.
Maja liigendatud fassaadidel on kasutatud eriilmelisi viimistlusmaterjale, seostamaks uut elamut olemasoleva miljööga, mitmest ajastust pärit, hoonestusega. Fassaadide liigendatust rõhutab ka aknapindade kohatine n.n. nihutatud paigutus. Eri fassaadidel on kasutatud erineva mõõduga aknapindasid, ruudukujulistest akendest lintakendeni.
Majja on mahutatud 28., 2 – 5 toalist korterit. Esimesel korrusel paiknevad 6 ridaelamu boksi tüüpi korterit, millele on individuaalsed sissepääsud maapinna tasandilt. Esimene korrus on osaliselt, trepikoja poolses osas, avatud, kus on võimalik parkida autosid. Teisel pool maja, päikeselisel poolel, on 1-korruse korteritel terrassid. 2 – 4 korrus on tüüpkorrused, kus pääseb hoonesisest koridori mööda korteritesse (igal korrusel 6 korterit). 2 – 4 korruse hoonemaht on väljaulatuv võrreldes esimese korrusega.