Elamu Lesta 3a Tallinnas Kakumäel, projekt 2012, valmis 2014

Arhitektid: Rein Murula, Karl Koosa, Aleksei Tihhonov, Erik Talvik

Osaliselt 2-korruselise elumajaga liitub kahele autole ettenähtud avatud varjualune ning panipaigad. Autovarjualune ja panipaigad moodustavad elamuga tervikliku hoonemahu. Eraldiseisvana paikneb krundil abihoone – suveköök. Abihoone kujutab endas katusealust – suvekööki , suvist grillimisnurka. Abihoone on ühekorruseline.

Elamule ja autovarjualusele on projekteeritud muutuvate kallete- ja muutuva harjakõrgusega katused. Projekteeritav hoone on kaldkatusega. Projekteeritud hoone katusevormina ei ole kasutatud klassikalist viilkatust vaid on lahendatud kaasaegsele arhitektuurikeelele sobiliku kaldkatuste vormina. Katusevorm väljendab hoonestuse korruselisuse muutust ja ruumide paiknemist hoone mahus.

Üksikelamu on projekteeritud kõrge õhuruumiga avara elutoaga. Esimesele korrusele on planeeritud köök, elutuba, kabinet, tööruum, saunakompleks ja tehnoruum, jättes teisele korrusele magamistoad. Mõlemal korrusel on sanruum. Teisel korrusel on 2 sanruumi, suurel magamistoal eraldi oma sanruum koos garderoobiga. Esimesel korrusel paikneb tehniline ruum nii küttesüsteemi, veemõõdusõlme, ventilatsiooniagregaadi kui ka elektrikilbi paigaldamise tarbeks. Eraldi sissepääs on ka tööruumil, lisaks eraldi sanruumiga. Tööruumiga külgneb Lesta tee poole avanev autovarjualune. Korruseid ühendab esiku poole avatud trepp.

Hoonestuse plaanilise ruumijaotuse projekteerimisel on lähtutud päikese liikumise suunast päeva jooksul, võimaldades päikese maksimaalset pääsu eluruumidesse ja terrassile. Elutoast, köögist ja sauna eesruumist on tagatud otsepääsud maapinna tasandil laudisega kaetud terrassile. Teisel korrusel on rõdudele pääs magamistoast ning trepihallist.

Avarad aknad on projekteeritud päiksepoolsetele fassaadidele jättes Lesta tn poolsele küljele minimaalsed aknaavad. Autovarjualune on avatud Lesta tn poole.