Eramu Alpikanni 6 Viimsi vallas projekt 2021

Hoone on planeeritud osaliselt 2-korruseline, koos keldrikorrusega. Hoone korruselisus on ruumide funktsionaalsest kasutusest tulenevalt jaotatud neljale erineva kõrgusega tasapinnale.

Üksikelamu keldrikorrusel asuvad tehnoruum, panipaik, hobiruum ning tehniline pind. Esimesel korrusel paikneb kõrge õhuruumiga avar köök-elutuba, kabinet/külalistetuba, abiruumid, saun koos pesu- ja eesruumiga, avatud autovarjualune, garaaž koos panipaigaga ning esimest korrust teenindavad sanruumid. Pool- ning teisele korrusele jäävad privaatsemad ruumid. Poolkorrusel asub magamistuba koos garderoobi ja vannitoaga. Teisel korrusel paiknevad laste magamistoad ja neid teenindav sanruum. Korruseid ühendab hoone sissepääsu juurde jääv kinnine trepp.                              

Esimesel korrusel paiknev köök-elutuba külgneb hoone loode-edela küljel paikneva avara terrassiga, kus paikneb välibassein ning kiviktaimla. Saunast ja elutoast on otsepääs õue terrassile.

Hoonestuse plaaniline ruumijaotuse (eluruumide paiknemine) projekteerimisel on lähtutud päikese liikumise suunast, võimaldades päikese maksimaalselt pääsu eluruumidesse ja terrassile. Elutoast ja saunast on tagatud otsepääs hommikusele, keskpäevasele ning õhtusele päikesele avatud terrassile. Teise korruse magamistoast ja koridorist on tagatud pääs õhtupäikesele avatud rõdule.

Arhitektid

Rein Murula, Kristiane Karine Kand