Käopesa lastekodu Jaama 72 Tartus, 2013

Arhitekt: Rein Murula, Karl Koosa, Aleksei Tihhonov, Kadri Kiho
Valmis: 2013
Tellija: Sotsiaalministeeriumi Terviseamet

Tartu linna aasta parima ehitise konkursil äramärgitud töö, 2013.

Jaama 72 krundile on projekteeritud 3 ühekorruselist hoonet. Käopesa lastekodu hoone on ühe maapealse korrusega laudisega kaetud fassaadiga peremaja-tüüpi hooldekoduhoone.

Elamu ruumide jaotus ja lahendus tuleneb lasteküla vajadusest. Hoone on projekteeritud 11 inimesele, arvestades magamistubade kohtade arvu. Hoonesse on projekteeritud 4 2-inimese ja 3 1-inimese magamistuba. Magamistoad, koos neid teenindava sanruumiga, moodustavad ühtse terviku, mis on hästi seotud elu-ja söögitoaga koridori vahendusel. Kaminaga elutuba koos köögi ja söögitoaga moodustavad peremaja keskse „südame”. Teenindavad, abi- ja tehnilised ruumid on paigutatud valdavalt sissepääsu lähedusse.
Hoonestuse plaanilise ruumijaotuse (eluruumide paiknemine) projekteerimisel on lähtutud päikese liikumise suunast päeva jooksul, võimaldades päikese maksimaalset pääsu eluruumidesse ja terrassile. Elutoast on tagatud otsepääsud maapinna tasandil terrassile.
Peremajas on tagatud ratastooliga liikumise võimalus kõikides ruumides. Sissepääs hoonesse on tagatud madalakaldelise pandusega.