Ärihoone-korterelamu Jannseni 3/5/7 Pärnus, rahvusvaheline arhitektuurivõistlus, 2015, II preemia

Arhitektid: Rein Murula, Karl Koosa, Aleksei Tihhonov-Tärn, Erik Talvik

Arhitektuurse lahenduse kontseptsioon:

Üldise kontseptsiooni aluseks on soov tuua klassikalise ostukeskuse juurde tagasi vanad traditsioonilised kauplemise viisid.

Hoonesse on kavandataud kaubatänav, mida ääristaksid väiksemad kauplemiskohad ning need oleksid avatavad ka välisruumi. Seega tekiks maja umber klassikaline tänavafront väikepoodidega, mis võiksid olla soojemate ilmadega avatud lettidega.

Teine oluline teemaarendus oleks hoonekompleksi esise parkla kasutamine nädalvahetustel ja suveürituste ajal turuplatsina. See rajatatakse kergetest paviljonidest ning avatud lettidest. Turul kauplemist korraldaks ja juhiks RIMI kaubanduskett.

Paviljonides ja avatud lettidel võiks olla ka toidu pakkumine, mis on tänaseks kujunenenud tänavafestivalide lahutamuks osaks.

Mitmekesine ja multiplitseeritud struktuur hoone sees ja lähiümbruses aitaks kaasa klassikalise tänavaruumi taassünnile, mille tagab eelkõige tänavale omase kauplemise taaselustamine. Hoone sise- ja välisruumi terviklik kaasamine ja tegevuste seostamine taasaktiviseeriks Noorteväljaku pargiala.