Äri- ja korterelamu Pronksi 6a Tallinnas, 2018​

Arhitektid: Rein Murula, Karl Koosa, Aleksei Tihhonov, Erik Talvik

Projekt: 2014
Valmis: 2018
Tellija: OÜ Bergeret
Ehitaja: Mitt & Perlebach

Projekteeritud hoone on ühe maa-aluse korruse ja kuni kuue maapealse korrusega korterelamu.Keldrikorrusel asub 23 parkimiskohta, 17 panipaika ja tehnilised ruumid (4tk). Keldrikorrusele ei ole küttesüsteemi ette nähtud.

Hoonel on üks keskne trepikoda. Hoone trepikotta pääseb idaküljelt, projekteeritud hoone ja Pronksi tn 4 vaheliselt hoovialalt. Trepikojas on keskavaga ühekäigulised pöördega trepimarsid ja keldrikorruselt kuni kuuenda korruseni liikuv lift. Esimesel korrusel, trepikoja taga, paikneb piki hoonet avatud galerii, kust pääseb bürooruumidesse, aga ka põhjapoolselt küljelt lastemänguväljakule ning haljastatud hoovialale. Galeriisse pääsuks tuleb läbida trepikoda.

Esimesel korrusel paiknevad 8 väikest büroopinda. Hoone teisel korrusel paikneb üks büroo ning 6 korterit. Hoone 3- … 5-korrus on tüüpse lahendusega, keskse koridoriga ja 7 korteriga igal korrusel. Kuuendal korrusel paikneb 2 luksuslikku korterit, millesse pääseb pea-aegu otse trepikojast, ilma pikka koridori läbimata.Esimese korruse bürooruumidele on ettenähtud lääneküljel maapinnal paiknevad terrassid. Hoone lõuna- lääne ja põhjaküljele on projekteeritud avarad avatud rõdud. Kuuenda korruse V. Reimani tänava poolsele korterile on ettenähtud katuseterrass viienda korruse katusele.

Fassaadid on kujundatud valdavalt ühtse suuruse ja rütmiga, tellisfassaadi pinnast tagasiastuvate, avarate akendega. Ühtset akende rütmi liigendavad fassaadist eenduvad ja tagasi astuvad avatud rõdud, tagasiastuv trepikoja maht ning läänepoolset fassaadi läbi kõikide korruste kaheks jagav vitriinakende vertikaal.